Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Finanční systém – jak funguje globální měnový systém?

Pokud Vás nebaví neustálé přehlížení informací ohledně světové finanční situace v masmédiích a chcete se zorientovat v současné situaci a pojmech, pak je tento seminář určen právě pro Vás. Pojďme společně nalézt odpovědi na nejpalčivější otázky ohledně finančního systému. Henry Ford kdysi řekl: „Kdyby lidé rozuměli našemu bankovnímu a finančnímu systému, věřím, že by vznikla revoluce ještě před zítřejším ránem.“

Od pádu americké banky Leahman Brothers v roce 2008 v médiích můžeme často slyšet pojmy jako dluhová smršť, globální finanční krize či ekonomický kolaps. Naopak, zcela hluchá jsou mainstream média například vůči tématu řešení dluhové bubliny na Islandu nebo tzv. globální revoluci.

Dnes se díky Internetu podstatné informace dostávají na veřejnost a je na každém z nás, jak s těmito informacemi naloží. Cílem tohoto setkání je sdílet naše znalosti vztahující se k fungování a dopadům stávajícího globálního finančního systému.

 Otázky, na které budeme společně hledat odpovědi zahrnují:

Jak funguje globální měnový systém?
Jaká je historie jeho vzniku?
Kdo vyhrává a kdo prohrává v tomto systému?
Kdo reálně ovládá planetu Zemi?
Jaké jsou dopady stávajícího způsobu emise peněz na společnost a životní prostředí?
Jaký je vztah mezi finančním systémem a politikou?
Jaké máme možnosti změny – alternativních způsobů emise peněz?
Jaké reformy potřebuje naše globální společenství?
Co bych mohl – mohla změnit já sám – sama ze své současné pozice?

Kde: Studio Nová Planeta, Štětkova ulice, modrá vrata vedle čísla popisného 20, Praha Vyšehrad
Kdy: 18. dubna 18:00 – 20:30 h
Příspěvek: 220,- Kč
Přihlásit

MARTIN MÁSÍLKO: Nezávislý manažerský poradce, lektor a kouč s více než dvacetiletou praxí – pohybuje se převážně v prostředí globálních korporací. Kromě jiného řídí poradenskou síť Ouroboros Consulting. Studiu monetárních systémů a jejich alternativ se věnuje od roku 2007 včetně účasti ve specializovaných zahraničních kurzech (Value for People v UK); vystudoval informační technologie (CISA, CGEIT, ISMS LA), sociologii, psychologii, vzdělávání dospělých (BA), řízení podniků a ekonomii (MBA).

MICHAELA SUCHARDOVÁ: Pracovala 6 let pro Evropskou komisi na různých pozicích (generální ředitelství pro hospodářskou soutěž – státní podpora, generální hospodářství pro jednotný trh – pojišťovnictví a vytváření politik jednotného trhu). Zkušenosti pak také získávala na národní úrovni, konkrétně na Ministerstvu průmyslu o obchodu, kde se mimo jiné účastnila vytváření Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti ČR. Momentálně pracuje jako právní expert pro nezávislou službu EU Vaše Evropa Poradenství – síť právní expertů po celé EU poskytujících právní poradenství občanům a podnikům o EU právech.