Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Konopí jako lék a doplněk stravy

KONOPÍ DNES – JAK NEJLÉPE VYUŽÍT TUTO TRADIČNÍ ROSLTINU

Konopí jako lék a doplněk stravy
Hana Gabrielová

Konopí je potravina se skvělými nutričními hodnotami (semínka, oleje, čaje) a slouží též k léčbě některých nemocí anebo zmírňování jejich příznaků. Během setkání budete mít příležitost ochutnat některé z konopných potravin a seznámíte se s jejich významem např. při prevenci, bezlepkové dietě, rekonvalescenci, sportu či v těhotenství anebo během závažnějších onemocnění. Nahlédneme i na současnou problematiku dostupnosti léčebného konopí pacientům.

Konopí je všestranná rostlina, jejíž produkty slouží jako stavební materiál, jsou základem pro výrobu kosmetiky, dají se využít jako nutričně bohaté potraviny zajišťující tělu minerály a vlákninu anebo jako lék na některé nemoci.  Konopí se dá využít také k výrobě papíru či látek.  Velmi dobré je jeho využití v zemědělství,  má schopnost revitalizovat půdu, ve které roste. Lidé konopí využívají po staletí.

Novodobý příběh této rostliny začal jejím oficiálním zákazem, návazným krokem bylo vyšlechtění tzv. konopí technického, odrůdy bez psychotropních látek. V současnosti o konopí slýcháme poměrně často, například v souvislosti s novelizací zákona o léčebném konopí, který by měl zajistit jeho dostupnost pacientům pro zmírnění příznaků vážných nemocí (roztroušená skleróza, zelený zákal, onkologická onemocnění atp.). Přes jeho popularizaci je stále opředenou spoustou mýtů. Konopí s obsahem THC je velmi oblíbené zejména u mladých lidí, i když poselství této rostliny je většinou nepochopené a zneužité.

Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 220/33, Praha 7 Letná
Kdy:
 31. října 2013 19:00 – 21:00 h

Příspěvek: 200,- Kč (předplacení celého přednáškového cyklu), 250,- Kč (jednotlivě)
PŘIHLÁSIT

Další přednášky z cyklu o konopí
28. listopadu Postavte si zdravý konopný dům

8. prosince Oslava konopí

HANA GABRIELOVÁ

 je přední českou odbornicí na téma konopí, často vyhledávanou pro její praktické i teoretické znalosti i v zahraničí.  Vystudovala Zemědělskou fakultu, obor Ekologické a alternativní systémy hospodaření v krajině. Od roku 2001 je aktivní členkou občanského sdružení Konopa, pod jeho hlavičkou zorganizovala řadu odborných vzdělávacích akcí a zároveň se věnovala osvětové činnosti pro širokou veřejnost.  Od roku 2005 se věnuje poradenské činnosti v oblasti zemědělských alternativ.  Podílí se na přípravě programu mezinárodního veletrhu Cannafest a spolupracuje s magazínem Legalizace. Od srpna 2011 působí jako členka petičního výboru za léčebné konopí. V současnosti je jednatelkou společnosti Hempoint se zaměřením na velko i maloobchodní činnost v oblasti konopných produktů a poradenství.