Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Konopný mejdan

Oslava konopí
lektorka Hana Gabrielová

Vzdělávací interaktivní seminář nám záživnou formou poskytne komplexní pohled na tuto tradiční rostlinu a bylinu. Pochopíme její historii, současné využití v medicíně, potravinářství, stavebnictví či v průmyslu. A nebudeme jen přednášet, ale také si hrát, učit se připravovat konopné mléko, mastičky a tinktury, ochutnáme oběd připravený z konopných produktů včetně skvělého dezertu, na který vám také předáme recept. K dispozici budou i skvělé konopné sušenky, jež vám mohou obohatit vánoční stůl v podobě cukroví.  

Konopí je všestranná rostlina, jejíž produkty slouží jako stavební materiál, jsou základem pro výrobu kosmetiky, dají se využít jako nutričně bohaté potraviny zajišťující tělu minerály a vlákninu anebo jako lék na některé nemoci.  Konopí se dá využít také k výrobě papíru či látek.  Velmi dobré je jeho využití v zemědělství,  má schopnost revitalizovat půdu, ve které roste. Lidé konopí využívají po staletí.

Novodobý příběh této rostliny začal jejím oficiálním zákazem, návazným krokem bylo vyšlechtění tzv. konopí technického, odrůdy bez psychotropních látek. V současnosti o konopí slýcháme poměrně často, například v souvislosti s novelizací zákona o léčebném konopí, který by měl zajistit jeho dostupnost pacientům pro zmírnění příznaků vážných nemocí (roztroušená skleróza, zelený zákal, onkologická onemocnění atp.). Přes jeho popularizaci je stále opředenou spoustou mýtů. Konopí s obsahem THC je velmi oblíbené zejména u mladých lidí, i když poselství této rostliny je většinou nepochopené a zneužité.

Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 220/33, Praha 7 Letná
Kdy:
 8. prosinec 2013 10:00 – 19:00 h

Příspěvek: 1 100,- Kč
PŘIHLÁSIT

HANA GABRIELOVÁ

 je přední českou odbornicí na téma konopí, často vyhledávanou pro její praktické i teoretické znalosti i v zahraničí.  Vystudovala Zemědělskou fakultu, obor Ekologické a alternativní systémy hospodaření v krajině. Od roku 2001 je aktivní členkou občanského sdružení Konopa, pod jeho hlavičkou zorganizovala řadu odborných vzdělávacích akcí a zároveň se věnovala osvětové činnosti pro širokou veřejnost.  Od roku 2005 se věnuje poradenské činnosti v oblasti zemědělských alternativ.  Podílí se na přípravě programu mezinárodního veletrhu Cannafest a spolupracuje s magazínem Legalizace. Od srpna 2011 působí jako členka petičního výboru za léčebné konopí. V současnosti je jednatelkou společnosti Hempoint se zaměřením na velko i maloobchodní činnost v oblasti konopných produktů a poradenství.