Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

na vlnách hudby

NA VLNÁCH HUDBY
klasická klavírní improvizace
nabídka pro pořadatele, kulturní centra, festivaly

skladatel a autor Jan Frank

Klasická klavírní improvizace v sobě spojuje stav absolutní svobody a hudební extáze s virtuózními prvky klavírního interpretačního umění. Výsledkem je originální hudební kus, jež reaguje na osobitou náladu prostředí, ve kterém se odehrává, a momentální naladění publika. Zaujme milovníky a znalce vážné hudby i ty, kteří preferují hudbu meditační a alternativní.

V této tvorbě se odráží bohaté profesní zkušenosti skladatele a interpreta Jana Franka. Motivy děl známých i méně známých světových a českých skladatelů i vlastní Frankovy nápady znějí jako nová sklada, která mohla vzniknout i v dílně umělce té doby. Na základě koncertů klasické klavírní improvizace na téma Johanna Sebastiana Bacha získal Frank trvalé osobní pozvání papeže ke  koncertním turné do Vatikánu a Itálie.

Koncerty klavírní improvizace přinášejí naprosto nový žánr do současného hudebního dění. Zařazují  se  sice do večerních koncertů klasické vážné hudby, ale takto novým způsobem podaná interpretace je zajímavá nejen pro milovníky klasické hudby, kteří mohou porovnat nové pojetí s původní skladbou, ale i pro   ty, kteří nejsou znalci vážné hudby a mohou se touto cestou  seznámit  s klasickými  hudebními díly netradiční a dostupnou formou. Každý koncert přináší úplně nové tvar, a proto se stává neopakovatelným zážitkem.

Kontakt pro objednání koncertu: Hana Kubáčková, email: info@novaplaneta.com, telefon: 602 59 06 99

JAN FRANK
hudební skladatel, dirigent a klavírista


Skladbu absolvoval na Státní konzervatoři v Praze v kompoziční třídě Ilji Hurníka. Dirigování vystudoval na JAMU. V oboru dirigování získal stipendium na dirigentské stáže v zahraničí. Jako dirigent pak působil u mnoha českých i zahraničních orchestrů.

V oblasti hudební kompozice je autorem symfonických, komorních a vokálních děl. 

V současné době v jeho hudební činnosti převažuje klavírní a komorní hra. Stěžejní jsou jeho sólové koncerty klasické klavírní improvizace, které jsou unikátní příležitostí pro všechny přítomné být u zrodu neopakovatelného hudebního projevu – nové skladby.

Podrobný profesní životopis Jana Franka