Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Panenský týnec a okolí

Síla místa
výlety na energetická místa Čech, Moravy a okolí s Petrem Urbanem
18. května – Panenský týnec a okolí

Užijte si na vlastní kůži a ve Vašem nitru sílu některých z mnoha energetických uzlů krásné krajiny naší země (ale nevyhýbáme se ani jejímu blízkému i vzdálenému okolí ). Nebude chybět výklad o historii a účincích místa a prožitek společné meditace či práce s energií. Rádi bychom se s Vámi podělili o zážitky, které jsme tam prožili  my sami, ale i o Vaše prožitky na místě samém.

Severozápadně od Prahy, kostel v Panenském týnci, menhir a dubový háj

Tato první vyjížďka nás zavede hned na tři velmi zajímavá místa České kotliny, všechna hezky v jedné řadě na severozápad od Prahy. První zastávka Vás seznámí s nedostavěným gotickým kostelem v Panenském Týnci, místem impozantním vzhledově i svou léčivou a povznášející silou.  Pokračovat budeme k menhiru v Drahomyšli, který sice není tak známý jako ten Klobucký , silou se mu však vyrovná a  dá nám možnost si ho užít v kruhu skupiny. Kousek od něj je možné nalézt pěkné krystaly sádrovce a není nad to najít si svůj vlastní krystal ve volné přírodě. Výprava pak bude pokračovat do háje prastarých dubů ve Stroupeči u Žatce, starých minimálně pět set let, v jejichž stínu nějakou dobu spočineme. Jedná se tedy v jistém slova smyslu o výpravu proti proudu času, od středověkého kostela na pradávném místě, přes pravěký menhir až do chrámu živé věkovité přírody, ukazujícím přírodní sílu krajiny sahající do dob před příchodem člověka. Dominují zde dle našeho názoru elementy země a vzduchu. Krása přírody s architektonickým, i když nedostavěným skvostem a do toho cit našich předků pro umístění vhodného kamene v krajině, který ovlivňuje sílu místa.

Věříme, že Vás tato místa zaujmou, tak jako zaujala nás i ostatní návštěvníky. Pokud místo znáte, je možné, že zažijete něco nového anebo svůj pohled obohatíte.

Kde: odjezd z Prahy v 9 h
Kdy: 18. května 2013 ** 9:00 – předpokládaný návrat 19 h 
Příspěvek: 400,- Kč + doprava
PŘIHLÁSIT

Snad jenom malé upozornění, pevná obuv tentokrát nebude nutná kvůli výstupu, ale aby vydržela sběr minerálů v přírodě, v prostředí sirné břidlice, ale samozřejmě není to povinné.

PETR URBAN (1964) vystudoval chemii na Humboldtově univerzitě v Berlíně, zabýval se životním prostředím, počítačovými systémy, fotografií … Momentálně se realizuje hlavně v práci s léčivými rostlinami (extrakty, tinktury), minerály a poradenské činnosti v oblasti osobního rozvoje a úpravě životního prostoru. Tato témata (zaměřená konkrétně na použití v biodynamickém zemědělství) přednáší momentálně především u našich jižních sousedů v Rakousku. Zároveň se desítky let zabývá silovými místy a jejich působení na člověka.