Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Postavte si zdravý konopný dům

KONOPÍ DNES – JAK NEJLÉPE VYUŽÍT TUTO TRADIČNÍ ROSLTINU

Postavte si zdravý konopný dům

Konopí je možné využít také ve stavebnictví, tento fakt však není příliš známý. Jaké jsou benefity konopných staveb a jak je to s náročností výstavby? Co našemu tělu a životu přinese zateplení domu konopím anebo jak z něj vyrobíme  zdivo? Jak se prosazuje tento stavební materiál v okolních zemích a proč není u nás více rozšířen? Našimi hosty budou lidé z firmy Mabeko. 

Konopí je všestranná rostlina, jejíž produkty slouží jako stavební materiál, jsou základem pro výrobu kosmetiky, dají se využít jako nutričně bohaté potraviny zajišťující tělu minerály a vlákninu anebo jako lék na některé nemoci.  Konopí se dá využít také k výrobě papíru či látek.  Velmi dobré je jeho využití v zemědělství,  má schopnost revitalizovat půdu, ve které roste. Lidé konopí využívají po staletí.

Novodobý příběh této rostliny začal jejím oficiálním zákazem, návazným krokem bylo vyšlechtění tzv. konopí technického, odrůdy bez psychotropních látek. V současnosti o konopí slýcháme poměrně často, například v souvislosti s novelizací zákona o léčebném konopí, který by měl zajistit jeho dostupnost pacientům pro zmírnění příznaků vážných nemocí (roztroušená skleróza, zelený zákal, onkologická onemocnění atp.). Přes jeho popularizaci je stále opředenou spoustou mýtů. Konopí s obsahem THC je velmi oblíbené zejména u mladých lidí, i když poselství této rostliny je většinou nepochopené a zneužité.

Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 220/33, Praha 7 Letná
Kdy:
 28. listopadu 2013 19:00 – 21:00 h

Příspěvek: 200,- Kč (předplacení celého přednáškového cyklu), 250,- Kč (jednotlivě)
PŘIHLÁSIT

Další akce věnované tématu konopí

8. prosince Oslava konopí