Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Říše minerálů a říše rostlin

Dvě fascinující říše – říše minerálů a rostlin
lektor Petr Urban

Na této planetě předcházela jejich vláda nástupu zvířat a nás lidí. Fascinující světy krystalů i květů. A stejně jako všechny nástroje v lidských rukách mohou jejich členové pomáhat. Ale i zabíjet. Podle toho, jak je použijeme.  Jsou základem koloběhu látek a energií v potravních řetězcích tohoto světa.

Pokusme se společně o trochu jiný, možná více historický pohled na ně, pohled z dob, kdy lidé byli schopní vnímat jejich léčivý potenciál a téměř všechny léky z nich pocházely. Pohled praktický. Stará alchymie rozhodně nedoporučovala pokusy s říší živočišnou. Proč?

Trocha teorie neuškodí, ale je lépe stravitelná, pokud doprovází praktickou stránku věci.

Jak se připravovaly léky z bylin? Nebo elixíry z drahých kamenů? Proč funguje homeopatie a jak se mění energie rostliny při homeopatickém potencování ? Zkusili jste to někdy vlastníma rukama?

Nebo vyrobit spagyrickou tinkturu z léčivé byliny? To vše si během semináře vyzkoušíme.

Ve dvou seminářích navštívíme pokaždé jednu tuto říši.

První část 16. března bude o vnímání energií a informací nejvyšší „kasty“ minerální říše, tedy krystalů. Prakticky, osobně a na příkladech. Budete překvapeni, jak různí lidé vnímají stejné věci různými cestami, nicméně nakonec se shodnou v hodnocení působení. Nemám rád slovo „používat“, takže jak s krystaly komunikovat a spolupracovat ? Konec konců jsou to ve své říši nejdokonalejší bytosti. A nejspíš také nejkrásnější…. Jen jejich vnímání světa je velmi jiné než naše ….

Druhá část 14. dubna bude mít podobný přístup k věci, bude ale o bylinách (teď nemluvím v biologickém názvosloví, dřeviny například taky nebudeme diskriminovat, jedná se spíš o zdůraznění léčivého účinku rostlin). Obsahem bude hlavně (nicméně ne jenom) práce s rostlinami pro jejich tradiční léčivé využití.

Budeme muset hovořit o historických souvislostech, protože propagaci léčivých účinků bylin legislativa EU nově zakazuje. Osobně si myslím, že rostliny léčí, stejně tak jako škodí jako jedy nebo mohou měnit lidské vědomí ve formě stimulantů nebo drog (to prakticky zkoušet ale nebudeme).  Nicméně přírodní látky nejsou pro farmaceutický průmysl patentovatelné. Takže neléčí. I když často působí mnohem jemněji a citlivěji. Tento seminář by Vám měl dát do ruky základní dovednosti umožňující si věci vyzkoušet a vytvořit si vlastní názor.

Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 220/33, Praha 7 Letná
Kdy: 16. března a 14. dubna 2013 * 11:00 – 17:00 h
Příspěvek: 750,- Kč / 1 seminář, oba semináře 1 400,- Kč
PŘIHLÁSIT

PETR URBAN (1964) vystudoval chemii na Humboldtově univerzitě v Berlíně, zabýval se životním prostředím, počítačovými systémy, fotografií … Momentálně se realizuje hlavně v práci s léčivými rostlinami (extrakty, tinktury), minerály a poradenské činnosti v oblasti osobního rozvoje a úpravě životního prostoru. Tato témata (zaměřená konkrétně na použití v biodynamickém zemědělství) přednáší momentálně především u našich jižních sousedů v Rakousku.