Get Adobe Flash player
Chcete dostávat informace o našich aktivitách?

Vše o konopí – víkendový seminář

Vše o konopí aneb co vám o konopí zapomněli ve škole říct a měli byste to vědět
vzdělávací interaktivní seminář
Hana Gabrielová a Hana Kubáčková

Konopí je rostlina s dlouholetou tradicí, která se po celá staletí používala jako léčivá bylina, potravina a materiál pro výrobu papíru či oblečení. Rostlinu našich předků opředla prohibice spoustou mýtů a předsudků, a tak jsme její jedinečné léčivé, výživové a praktické možnosti využití postupně vytlačili do pozadí.

Dvoudenní seminář Vše o konopí vám představí historii a vlastnosti této byliny, dnes legálně používané převážně v podobě technického konopí (bez THC). Zaměříme se na její jedinečné vlastnosti v oblasti zemědělství,  výroby potravin, stavebnictví či jako prostředku k zlepšení vašeho zdraví. Seznámíme se také se současnou legislativou a jejím postojem k této rostlině.

Seminář vám kromě spousty informací nabídne také zážitky. Společně si připravíme výživné konopné mléko, naučíme se dělat konopné tinktury a mastičky, zahrajeme si hry, při kterých si zábavnou formou zopakujeme, co jsme se během víkendu dozvěděli.  Na závěr kurzu obdržíte certifikát o nabytých znalostech stylově vytištěný na konopném papíře.

Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 33, Praha 7 Letná
Kdy: 26. květen 2013 ** 11:00 – 19:00 h včetně pauzy na oběd
Příspěvěk: 990,- Kč
PŘIHLÁSIT

HANA GABRIELOVÁ (1978)
Hana Gabrielová je přední českou odbornicí na téma konopí, často vyhledávanou pro její praktické i teoretické znalosti i v zahraničí.  Vystudovala Zemědělskou fakultu, obor Ekologické a alternativní systémy hospodaření v krajině. Od roku 2001 je aktivní členkou občanského sdružení Konopa, pod jeho hlavičkou zorganizovala řadu odborných vzdělávacích akcí a zároveň se věnovala osvětové činnosti pro širokou veřejnost.  Od roku 2005 se věnuje poradenské činnosti v oblasti zemědělských alternativ.  Podílí se na přípravě programu mezinárodního veletrhu Cannafest a spolupracuje s magazínem Legalizace. Od srpna 2011 působí jako členka petičního výboru za léčebné konopí. V současnosti je jednatelkou společnosti Hempoint se zaměřením na velko i maloobchodní činnost v oblasti konopných produktů a poradenství.